Poslanec za hnutí ANO Jiří Hlavatý

Na letošních parlamentních volbách mě zaujala taková zvláštní skutečnost. Ve spoustě stran figuruje nějaká osobnost, která úspěšně zastíní zbytek kandidátů. A tento zbytek kandidátů je často zvláštní, až odstrašující. Pozoruhodné je to, že mnoho voličů tento zbytek ve stínu hlavních figurantů strany vůbec nevidí. Mám teď na mysli Piráty, SPD, Svobodné a hlavně ANO.

Piráti skrývají velké pro-ruské a proti-západní křídlo. Spousta Pirátů neskrývaně tíhne k odchodu z NATO. Vše toto kryje předseda Bartoš. Ikdyž i on je šílený levičák… Nebo Tomiúv expert na kulturu Miroslav Rozner. Ten je také solidně mimo. Nejzajímavější je Hnutí ANO, kde jsou všichni ve stínu Andreje Babiše.

Když jsem krátce po volbách na Wikipedii doplňoval články nově zvolených poslanců, nestačil jsem se divit. Hnutí ANO obsadilo 78 mandátů, a ty obsadili zajímaví lidé. Lidé o kterých byste těžko hledali nějaké informace a působí na mě skutečně jako skupina dobře placených loutek. A je známo, že jsou skutečně vypatlaní.

Například Jiří Hlavatý. Přeci kandidát do sněmovny musí znát základy Ústavy a když je nezná, musí sklopit hlavu a doučit se. Jenže ne, náš Jirka je nad věcí a obviňuje na všechny strany. Začneme od začátku. Jirka byl v roce 2014 zvolen senátorem za hnutí ANO. Ústava zcela logicky říká, že nelze být v obou komorách parlamentu najednou, takže zvolením do sněmovny, automaticky a okamžitě zaniká mandát v horní komoře. Náš Jirka ale byl v těchto volbách kandidát do sněmovny. A protože je trochu populární, tak ho místní vykroužkovali až k vytouženému poslaneckému mandátu. A protože Jiřík nemá tušení o Ústavě, nestačil se divit, když přestal být senátorem.

Když to nějak rozdýchal, přišla další ťafka. Zjistil, že nejen že nemůže kombinovat oba posty, ale že si ani nemůže vybrat! Že mu post senátora nenávratně zanikl. A to jsme se mohli dozvědět třeba to, že mu to připomíná totalitu, že nemá svobodu. Vzhledem k tomu, že hnutí ANO zanikl post senátora, vypsali se na Trutnovsku lokální senátorské volby na toto volné místo. A kdo že tam třeba kandiduje? No přeci Jirka Hlavatý! Protože si doma vzal kalkulačku a spočítal si, že senátor bere víc. A kdo že by tyto volby měl platit? Jirka má jasno, že ti lidé co ho vykroužkovali. Že on za to nemůže… Přejeme mu mnoho úspěchů v nadcházejích senátorských volbách!

PŘIDAT KOMENTÁŘ