Poslední tečka za EET

Od prvního října spouští Ministerstvo financí České republiky svůj projekt nazvaný uctenkovka.cz. Ten samozřejmě doprovází ostrá kritika, zejména proto, že celý princip účtenkovky je více či méně hazard. Každou účtenku vedenou přes systém Elektronické evidence tržeb bude možno přihlásit do „slosování“ o celkem lukrativní ceny, jako je osobní automobil SUV či finanční odměny ve výši až jeden milion korun.

Ministr Pilný argumentuje, že se tím konečně dostane do povědomí, že vzít si účtenku je naprosto normální, až že je to správné. V průběhu posledních let jsme byli svědky několika kroků ze strany vlád, které různě  zbytečně omezovali naší svobodu. Jako třeba protikuřácký zákon. Proč dnes nemůže podnikatel otevřít kuřácký bar? Obávám se, že účenkovka je další omezení naší svobody. Sice nám nikdo neukládá povinnost si účtenku vzít, jenže ten, kdo si ji vezme a zapíše do loterie, se dostává na zvláštní seznam lidí. Na seznam lidí, z kterých 21 tisíc dostane různý počet veřejných, tedy našich společných, peněz. Tedy těch peněz, který my všichni vyděláváme.

A tato sranda bude stát 65 miliónu korun. Ukázka, jak Hnutí svědků Burešových vede tento stát. Jenže, blíží se opět volby a strany si čistí štíty. A EET má opět na svědomí tato podivná „sekta“ a nezískalo si zrovna dobrou pověst – zdražilo pivo v hospodách, vše je komplikovanější a některé vesnické „malonákladové“ hospody zkrachovali. Bojím se, že účtenkovka je další snaha na očištění mínění o Elektronické evidenci tržeb. Přeci jen, kdo neměl rád EET, když kvůli němu vyhraje nové SUV!

Když se podíváme do zahraničí, tak společně se Slovenskem a Tchaj-wanem, jsme světový unikát. Nesouhlasím s tímto rozpočtovým výdajem Ministerstva financí a doufám, že se podobných kroků od Hnutí ANO dočkáme co nejméně.

PŘIDAT KOMENTÁŘ