Doba „bez Boha“

Dnes žijeme v době, kdy se ve společnosti po „vymazání Boha“ dějou pozoruhodné věci. Chybí hodnoty, chybí klid, chybí láska. Zároveň žijeme v době, kde zdravotnictví, dostupnost vzdělání, zdravotnictví, jídla, vody je na nejvyšší úrovni co kdy v historii byla. Jen málokdo se zabývá otázkou, jak stále brát na vědomí, že to, jak se máme (žádná válka, dostatek práce atd.), rozhodně není standart ani historicky ani globálně. Podívejte se, jak se žije třeba v Číně, Severní Korei nebo v Africe.

Před 100 lety, když někdo vážně onemocněl a lidé neměli na léky, volali tak, jak voláme při mši dodnes: „Kriste, smiluj se!“ A on se skutečně smiloval – reálný, žijící, milující Ježíš na kříži se smiloval a pomohl. Dnešní člověk tento pilíř nemá. Dnes se věří tzv. v sama sebe. Ale v někoho jako jsem já sám (a jako jsme každý sám) by přece byla blbost plně věřit, obzvláště kolik chyb za sebou necháváme. (A to ikdyž se tolik snažíme!) Neříkám, že je správné v lidi vůbec nevěřit, nebo že je špatné věřit v sama sebe, ale s určitým vědomím, že nejsme dokonalí a bez chyb, ale že tu skutečně někdo takový je, někdo nejkrásnější, komu na nás záleží a kdo si neustále hledá cesty nás oslovit. Z jehož strany není nikdy obsazeno, a že jsme to právě my samy, každý z nás, kdo tu linku s Ním neustále zavěšujeme. A ten někdo je Ježíš Kristus. A pokud se nám podaří zvednout sluchátko a říct ano, tak se začnou dít věci, náš život se začne proměňovat krok po krůčku a život dostane nový smysl.

V dnešní době „bez Boha“ a s maximálním pohodlím člověk přichází o hranice a nastává doba „Vše je dovoleno.“ Objevují se podivné názory typu, že náš křesťanský způsob výchovy dětí je omezující, protože dítěti od narození vštěpujeme do hlavy jakého je pohlaví a dítě nemá právo si své pohlaví vybrat. Nebo nadměrná podpora všech LGBT aktivit, včetně podpory nabourávání významu slova rodina. Rodina vždycky byla, je a bude společenství matky, otce a dětí, stejně jako manželství vždy bude výsostný svazek muže a ženy. Když si chtějí dva muži udělat svazek, můžou, ale nikdy to nebude manželství. Od toho je Registrované partnerství, které v zákoně máme. Stejně jako kdyby se chtěli zaregistrovat čtyři muži a kůň do jednoho svazku …

Prosím, uchovejme si naše hodnoty a naší víru a buďme skutečně křesťany ve světě a ne ze světa.

PŘIDAT KOMENTÁŘ